X

X
Haberler

Vedaşla ilgili haberlere, duyurulara buradan ulaşabilirsiniz. Bütün haberleri ve duyuruları görmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Doğal Yaşam Hassasiyeti
0,00
4.7.2019
00:00

VEDAŞ'tan Doğal Yaşam Hassasiyeti

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) merkez ve köylerde yapılan çalışmalarda kuşların zarar görmemesi için kuşkonmaz ve izolasyon uygulaması yapıyor

Muş, Van, Bitlis ve Hakkari illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), bakım, onarım ve yatırım çalışmalarını sürdürürken doğal yaşamın korunabilmesi önem veriyor

VEDAŞ Muş İl Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen çalışma ile özellikle kuşların yoğun olduğu bölgelerdeki elektrik şebekesinde kuşkonmaz montajı ve izolasyon çalışması yapıldı.
Merkez, ilçe ve bağlı köylerde elektrik altyapısını güçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini ifade eden VEDAŞ Muş İl Müdürü Eşref Şentürk; “Hizmet kalitemizi artırarak tüketici memnuniyetini geliştirmek için bakım, onarım ve yatırım çalışmalarımızı plan ve programlarımız çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Şirket faaliyetlerimizi sürdürürken doğal yaşamın zarar görmemesi için de kurumsal sorumluluk politikamız çerçevesinde gerekli özen ve hassasiyeti göstermekteyiz. Bu kapsamda özellikle kuşların yoğun olduğu bölgelerdeki hatlarımızda izolasyon ve kuşkonmaz montajı çalışmalarımız devam ediyor. Yaptığımız bu çalışma ile kuşların şebekemize temas ederek ölmesini büyük oranda engellemiş olduk” dedi.
 

Kaynak: http://www.musmanset.com/gundem/vedastan-kuskonmaz-ve-izolasyon-uygulamasi-h18695.html

 

Kaybolan Parasını Abone Bilgilerini Güncellemesi Sayesinde Buldu
0,00
1.7.2019
00:00

Kaybolan parasını abone bilgilerini güncellemesi sayesinde buldu

Van’da emekli maaşını aldıktan sonra kaybeden vatandaşın parasını yolda bulan Yusuf Eztaş, VEDAŞ 186 Çağrı Merkezinin desteğiyle dedektif gibi iz sürerek paranın sahibini buldu.

PTT İskele Şubesi önünde bir miktar para bulan Yusuf Eztaş isimli vatandaş, paranın içerisinde elektrik faturası olduğunu fark etti. Vangölü EDAŞ 186 Çağrı Merkezini arayarak olayı anlatan duyarlı vatandaş, parayı düşüren kişiye bilgi verilmesini istedi. Çağrıyı karşılayan müşteri temsilcisi, faturanın üzerindeki tesisat numarasından abone sahibine ulaşarak kaybettikleri paranın bulunduğu bilgisini verdi. Sonrasında tarafların VEDAŞ Şirket Müdürlüğünde buluşmasıyla kaybolan para sahibine teslim edilmiş oldu. 

Emekli maaşını çektikten sonra elektrik faturasını ödediğini ve o sırada da parasını düşürdüğünü ifade eden Halit Demiralp, “Allah Yusuf Bey’den razı olsun. Emekli maaşımı kaybettiğimi anladığım an çok üzüldüm. Ancak kısa süre sonra VEDAŞ 186 Çağrı Merkezinden beni aradıklarında üzüntüm yerini sevince bıraktı. Dürüst insanların varlığı hayata olan inancımızı artırıyor. Yusuf Bey’e ve VEDAŞ çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Özalp ilçesinde manav olarak çalıştığını ifade eden Yusuf Eztaş ise, “Yaptığım davranışın normal olduğunu düşünüyorum. Bir başkasının alın terini kazanç olarak göremezdim. Parayı bulduğumda içerisinde yer alan elektrik faturasını fark ettim. Hemen 186 Çağrı Merkezini aradım. 186 Çağrı Merkezinin yardımıyla kısa sürede parayı gerçek sahibine iade ettim” diye konuştu. 

VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu ise, Yusuf Eztaş’ı dürüstlüğünden ötürü kutladığını söyleyerek, “Parasını kaybeden emekli Halit amcamızın da müşteri bilgi sistemimizdeki abone bilgilerinin güncel olması, paranın kısa sürede kendisine teslim edilmesinde önemli bir etken oldu. Vatandaşlarımız, 186 Çağrı Merkezimiz ya da diğer iletişim kanallarımızdan abone bilgilerini, telefon numaralarını rahatlıkla güncelleyebilirler. Yusuf Bey’e gösterdiği dürüst ve örnek davranışından ötürü tekrar teşekkür ederim” ifadesinde bulundu. 

Taraflar, daha sonra 186 Çağrı Merkezini ziyaret ederek çağrıyı karşılayan ve paranın sahibine kısa sürede teslim edilmesinde rol oynayan müşteri temsilcisi Nurten Demir ve Çağrı Merkezi Yöneticisi Sami Kaya’yı ziyaret etti. 

Kaynak: http://www.vansesigazetesi.com/haber-kaybolan-parasini-abone-bilgilerini-guncellemesi-sayesinde-buldu-67060.html