X
Haberler

Vedaşla ilgili haberlere, duyurulara buradan ulaşabilirsiniz. Bütün haberleri ve duyuruları görmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

VEDAŞ'a Ar-Ge Ödülü
0,00
22.12.2017
00:00

VEDAŞ'ın Kayıp Kaçağı Bitiren Projesine Ödül

Türkerler Holding şirketlerinden Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), elektrikte kayıp kaçağı bitiren projesi ile "Ar-Ge Başarı Ödülü" kazandı. 
"3. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı", Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde ELDER ve Gazbir tarafından Ankara'da düzenlendi. Bir otelde düzenlenen çalıştay; üniversiteleri, teknokentleri ve Ar-Ge şirketlerini, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturdu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın katıldığı organizasyonda, 1. Ar-Ge Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Türkerler Holding şirketlerinden VEDAŞ, "Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik İçin Önleyici Çalışmalar" projesiyle ödül kazandı. Ödülü, VEDAŞ adına VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez'in elinden aldı.

VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol, VEDAŞ olarak enerji sektöründe öncü projeler geliştirmeye devam ettiklerini belirterek, "Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) uygulamaya koyduğu projesiyle sektörün en kritik sorunlarından birine çözüm getirdi. VEDAŞ olarak Türkiye'nin kronikleşen bir sorununa çözüm üretmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu başarının takdir edilmesi bizi son derece mutlu etti. Katkıları ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Yönetim Kurulu Başkanımız Kazım Türker ve çalışmalarımızın her aşamasında hep en yakınımızda olan Enerji Grup Başkanımız Kaan Türker başta olmak üzere bu projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu ödülün alınmasında emeği geçen; tüm birimlerimizde görev yapan en alt kademeden en üst kademeye kadar tam bir ekip olma azim ve kararlılığıyla çalışan tüm çalışanlarımızı kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Kayıp kaçak oranı yüzde 65'ten 15'e indi

VEDAŞ'a ödül kazandıran projeyle yüzde 65 kayıp kaçak yaşanan Van'ın Gevaş ilçesinde toplam 7 bin 665 abonenin sayaçları uzaktan açma kesme ve okumaya elverişli PLC sayaçlarla değiştirildi. Proje kapsamında abone sayaçları bağlantı direkleri üzerine monte edilerek müşterinin sayaca müdahale, sayaç öncesinde harici hat çekme gibi kaçak kullanım yöntemlerinin önüne geçildi. Kayıp kaçağı önlemek amacıyla geliştirilen sistem, aboneye giden elektrik miktarını otomatik olarak kayıt altına alan bir sayaç vasıtasıyla merkeze iletiliyor ve buna göre ay sonunda abonenin gerçek tüketimi belirleniyor. Gevaş'ta başlanan pilot uygulamayla kayıp kaçak oranı projenin uygulandığı Gevaş ilçesinde yüzde 15'lere düştü.

Kaynak: http://www.haberturk.com/yerel-haberler/57453043-vedasin-kayip-kacagi-bitiren-projesine-odul 

SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ
0,00
15.5.2018
00:00

VEDAŞ'A SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), 24. Uluslararası ICCI Powered By POWER-GEN 2018” kapsamında düzenlenen ve enerji sektörünün Türkiye'deki en önemli etkinliklerinden biri sayılan "ICCI Enerji Ödülleri” kapsamında hizmet bölgesinde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle jüri özel ödülü aldı.

Daha önce Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde gerçekleşen 3. Ar-Ge Çalıştayı’nda “Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik İçin Önleyici Çalışmalar” alanında ödül alan VEDAŞ, hizmet bölgesinde gerçekleştirdiği başarılı sosyal sorumluluk çalışmaları nedeniyle bir ödül daha aldı. Özellikle köy ve mezra okullarındaki öğrencilere giyecek ve eğitim materyali desteği veren VEDAŞ, amatör sporlara yaptığı desteklerle de gündeme gelmektedir. Van’da düzenlenen “Dünya’nın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası” organizasyonun ana destekçisi olan VEDAŞ, bölge kültürünün tanıtılmasında da önemli rol oynadı. Ramazan ayında on binlerce kişinin iftar yaptığı etkinliklere destek verilmesi, meslek liselerine teknik malzeme yardımı yapılması, bölge ekonomisine katkı sağlayan alışveriş festivali etkinliklerine katkı sağlanması gibi birçok farklı alanda VEDAŞ’ın sosyal sorumluluk çalışması bulunmaktadır.

“Enerjimizi ülkemizin güzel insanlarından alıyoruz” 

VEDAŞ adına ödülü alan Dağıtım Direktörü Ali Aydın, hizmet bölgeleri genelinde sosyal sorumluluk projelerinde öncü olmayı ve referans alınacak projeler üretmeyi kendilerine ilke edindiklerini ifade ederek; “Hizmet bölgemizde sadece elektrik dağıtım hizmeti vermekle yetinmedik. Bölgemizin ve halkımızın sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız sosyal sorumluluk projeleri ürettik. Aldığımız bu ödül; köy, mezra ya da sınırın sıfır noktası demeden tüm içtenliğiyle çalışan ekibimizin emeğinin karşılığıdır. Gönüllü sosyal sorumluluk projelerimizi, ilke edindiğimiz insani değerlerin ışığında aynı kararlılık ve azimle sonraki süreçlerde de sürdüreceğiz” dedi.

Aydın, ödül takdimi sırasında kendisine sorulan “Enerjinizi nerden alıyorsunuz?” sorusuna ise, “Biz enerjimizi ülkemizden ve ülkemizin güzel insanlarından alıyoruz” cevabını vermesi salonda bulunan katılımcılar tarafından alkışlandı.

Kaynak: http://www.vansesigazetesi.com/haber-sosyal-sorumluluk-odulu-vedas-a-54620.html

 

Van'da 30 Projeye 40 Milyon TL Yatırım
0,00
29.8.2018
00:00

VEDAŞ 2018 yılında Van’ da 30 adet projeyi hayata geçirerek 40 milyon lira yatırım yapıyor

Vangölü Elektrik dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, “2018 yılında Van’da 30 adet projeyi hayata geçirerek 40 milyon lira yatırım yapıyor” dedi. 
VEDAŞ özelleşmeden bu yana teknik ve ekonomik ömrünü yitiren tesislerin yenilenmesi, havai hatların yer altına alınması, bakım onarım ve sokak aydınlatma çalışmalarının yapılması, kaçak elektrik ile mücadele edilmesi, teknolojinin getirdiği yenilikler ile etkin şebeke yönetiminin sağlanması sayesinde enerji kalitesini ve sürekliliğini arttırmaktadır. VEDAŞ lisans bölgesinde yer alan Van’ın enerji altyapısını güçlendirmek amacıyla İpekyolu Caddesi, Defterdarlık Caddesi, İskele Caddesi, Akköprü Deresi ile Bediüzzaman Caddesi ve bağlı sokaklarında yapılan çalışmalar kapsamında havai hatları yer altına almıştır.
2018 yılında da tüketici memnuniyetini geliştirecek projeleri hayata geçirdiklerini belirten VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, “Türkiye’nin en büyük akıllı şebekesine sahip olan şirketimiz kaliteli ve kesintisiz enerjiyi tüketicilerine ulaştırabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürmekte olup 2016 ve 2017 yıllarında şehir merkezinde yer alan 2 Nisan, Maraş ve Sıhke caddelerindeki havai hatları yer altına almıştır. VEDAŞ, 2018 yılı yatırım programı kapsamında yaklaşık 40 milyon TL yatırımı ve 30 adet projeyi Van ilinde hayata geçirmektedir. Yatırım projelerimizden biri olan havai hatların yer altına alınması çalışması kapsamında ring hatları oluşturulmuş olup bu sayede bir bölgede enerji kesintisi olması durumunda; enerjisiz kalan bölgeye anında SCADA Merkezi tarafından uzaktan enerji verilebilecektir. Ayrıca hatların yer altına alınması ile şebekemiz fırtına veya kar gibi coğrafi olaylardan da korunacak olup enerji kesintisi de minimuma indirilecektir. VEDAŞ olarak tüketicilerimize en iyi hizmeti sunmak ve memnuniyetlerini arttırmak için var gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz ancak bu çalışmalar sırasında yaşanabilecek enerji kesintilerinden dolayı da vatandaşlarımızdan destek beklemekteyiz” dedi.

Kaynak: https://www.haberturk.com/bitlis-haberleri/63019093-vedas-2018-yilinda-van-da-30-adet-projeyi-hayata-gecirerek-40-milyon-lira-yatirim-yapiyor

KINIYORUZ
0,00
15.11.2018
00:00

Elektrik Arıza Ekibine Saldırı

Van’da elektrik arızasını onarmak için giden Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri, kaçak elektrik kullanan şahıslar tarafından saldırıya uğradı.

Olay, 9 Kasım 2018 tarihinde Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Sevindik Mahallesi’nde meydana geldi. Arıza ihbarı alan ekipler, bölgeye vardıklarında elektrik hattına kanca atmak suretiyle kaçak elektrik kullanıldığını tespit etti.

Elektrik arızasına neden olan kancaları sökerek mahalleye enerji vermeye çalışan ekiplere, bir grup sopalarla saldırdı.

Saldırı sırasında başına darbe alan VEDAŞ personeli Ramazan Karataş, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Kafasına aldığı darbeler nedeniyle bilincini kaybeden Karataş’ın, yapılan ilk müdahalenin ardından hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

“Hiçbir vicdan bu saldırıyı kabul etmez”

Saldırıya ilişkin açıklama yapan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, “Saldırının faillerine ilişkin hukuki süreci başlattık. Bu olayın takipçisiyiz. Adli süreç devam ediyor. Halkımız bilsin ki; elektrik kesintilerinin en büyük nedeni, kaçak elektrik kullanımıdır. Hem diğer vatandaşlarımızın kesintisiz enerji alma hakkını gasp edeceksiniz hem de arıza onarımına gelen çalışanımızın canına kastedeceksiniz. Hiçbir vicdan bu saldırıyı kabul etmez. Personelimize yapılan bu tarz saldırılara asla müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Dürüst vatandaşlarımızın kaliteli ve kesintisiz enerji alabilmesi için kaçak elektrik kullanımıyla mücadelemizi aynı kararlılıkla ve fedakârlıkla sürdürmeye devam edeceğimizin değerli kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz” dedi.

Kaynak: https://www.cnnturk.com/turkiye/elektrik-ariza-ekibine-saldiri

Doğaya Meydan Okuyorlar
0,00
26.10.2018
00:00

Arızaları gidermek için doğaya meydan okuyorlar

VAN kent merkezi ile ilçelerinde etkili olan sağanak ve fırtına, yüksek gelirim hatlarının arızalanması ve elektrik direklerinin devrilmesine neden oldu. Arızalardan dolayı Van, Hakkari ve Bitlis'te 3 belde ve 400 yerleşim birimine enerji verilemiyor. 65 ekip ve 200 kişiyle yürütülen çalışmalarda, fırtınadan dolayı devrilen direklerini onarıp yerleşim birimlerine enerji verilmesi için arıza ekipleri, zorlu  doğa şartlarına göğüs gererek, yağmur yağışı altında çalışma yürütüyor. VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, ekiplerin gece gündüz çalışarak arızaları gidermeye çalıştıklarını, şu ana kadar arızaların yüzde 60'ının giderildiğini söyledi.

Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) ekipleri, Van’da sağanak yağmur ve fırtına nedeniyle özellikle kırsal alanlarda meydana gelen elektrik arızalarını gidermek için yoğun çaba gösteriyor. Van, Hakkari ve Bitlis’te 65 araç ve 200 personelle yürütülen çalışmalarda, arıza ekipleri, devrilen direklerin yerine yenisini dikiyor. Çatak ilçesine bağlı Görentaş Köyü yakınındaki Gönderme mevkiinde fırtınadan dolayı devrilen elektrik direği, 12 kişiden oluşan arıza ekibinin 11 saat süren çalışması sonucu yeniden onarılıp yerine dikilirken,  ilçe merkezi ve bağlı mahallelerine yeniden enerji verildi. 

3 BELDE VE 400 YERLEŞİM BİRİMİNE ENERJİ VERİLEMİYOR

Arızalardan dolayı elektiriksiz kalan Van, Hakkari ve Bitlis'e bağlı 3 belde ve 400 yerleşim birimine elektrik verilmesi için ekipler, zorlu doğa şartlarına adete meydan okudu. Çağrı merkezine gelen talepleri karşılamak için sağanak yağışa aldırış etmeden, araçlarla ulaşımın sağlanamadığı bölgelerdeki arızaları gidermek için zaman zaman yürüyor. VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullan Okuducu, Van Gölü Edaş Şirketi’nin Van, Bitlis ve Hakkari illerinden oluştuğunu belirterek, "Etkili olan sağanak yağış ve fırtınadan dolayı enerji nakil hatlarında ciddi hasarlar meydana geldi. Hasarların ilk başladığından itibaren bütün ekiplerimiz arızalara müdahale etmek için canla, başla bir uğraş içerisindedir. Dün akşamdan beri etkili olan sağanak yağış ve fırtınadan yaklaşık 700-800 yerleşim birimimiz enerjisiz durumdaydı. Yaklaşık 65 araç ve 200 personelimizle 7 gün 24 saat yapılan çalışmalarda şu ana kadar arızaların yüzde 60’ı bitirilmiş durumda. Şu anda enerjisiz il merkezimiz ve ilçemiz kalmamıştır. 3 belde, 400 yerleşim birimi ve 52 askeri birimimizde halen enerji verme çalışmaları devam etmektedir. En kısa sürede bu yerleşim birimlerine enerji verilecektir. Bu yağışların sürekli olması, rüzgarın kuvvetli olması nedeniyle devrilen direklerle çalışmalar biraz zaman alabilmektedir. Bundan dolayı da bazı gecikmeler yaşanmaktadır. Ama arkadaşlarımız canla, başla çalışıyor" dedi.

‘DİREKLERİN ALT PARÇALARI ÇALINIYOR’

Okuducu, Van, Bitlis ve Hakkari’de 800 personelin yaz boyunca tüm hatları kontrol ederek, kışa hazır hale getirdiğini de anlatarak şunları kaydetti:
"Tüm hatlarda bakım kontrol ve onarım çalışmaları yapıldı.Bu çalışmalarda eski direklerin yerine, yeni direklerin dikilmesi, eğik direklerin düzeltilmesi, iletkenlerin onarılması ve panoların onarılması gibi test çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalarda geçen yıllara oranla bu yıl kesintilerde ciddi oranda azalmalar oldu. Bizim amacımız kesintisiz, sürekli, en az kesintiyle bir işletme faaliyeti sunabilmek. Bu amacımıza da inşallah ulaşacağız. Kışın genelde rastlandığımız en büyük sıkıntı özellikle kırsaldaki enerji nakil hatlarımızda bizim galbanizli, örmeli direklerimiz mevcut. Bunların alt parçalarının çalınması neticesinde direklerimizin mukavemeti düşmekte. Bu da rüzgar veya buz yükü olduğu zaman direklerin kırılmasıyla sonuçlanmakta ve büyük yerleşim birimlerimizin uzun süreli enerjisiz kalmasına neden olmakta. Bu konuda bütün vatandaşlarımızın, abonelerimizin duyarlı olmasını bekliyoruz. Direklerimizin korunmasını bekliyoruz. Çünkü direklerin parçalarının çalınması, direklerin yıkılmasına maalesef zemin hazırlıyor. Bunun dışında özellikle hatlara yakın ağaçların hatların üzerine devrilmesi gibi bir sıkıntıyla karşılaşıyoruz. Özellikle yaz bakım çalışmalarında biz kesebildiğimiz kadar ağaç kestik fakat vatandaşın direnişi ile karşılaşıyoruz.”
Sağanak yağmur altında zorlu bir mücadele yürüten VEDAŞ arıza ekibi çalışanı İlhan Abbasioğlu, fırtınadan dolayı devrilen direkleri onarmak için hummalı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Görentaş Köyü Muhtarı Bahri Caniş  de, mahallelerine enerji veren ekiplere teşekkür etti.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/van/arizalari-gidermek-icin-dogaya-meydan-okuyorlar-41000158

 

Çinlilerden VEDAŞ'ın Projesine İlgi
0,00
27.4.2018
00:00

ÇİNLİLERDEN VEDAŞ'IN PROJESİNE İLGİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde gerçekleşen 3. ArGe Çalıştayı’nda “Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik İçin Önleyici Çalışmalar” alanında ödül alan ve VEDAŞ’ın hizmet bölgesinde yaygınlaştırdığı “PLC” sayaçlı akıllı şebeke uygulamalarını yerinde görmek isteyen Çinli yetkililer, VEDAŞ’ı ziyaret etti. 

Ningbo Sanxing Electric Şirketi Genel Müdürü Kai Yang ve beraberindeki Çinli heyete proje hakkında bilgi veren VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, Türkiye’nin elektrik dağıtım sektöründeki en büyük akıllı şebekesine sahip olduklarını söyledi. Okuducu, “Teknolojiyle bütünleşen yenilikçi anlayışımızın kazanımlarını yerinde görmek için bugüne kadar yurt içinden ve yurt dışından birçok heyeti şirketimizde misafir ettik. Bugün Çin’den gelen heyete de PLC Sayaç Projemiz ve akıllı şebekemiz hakkında bilgi verdik” dedi.

“Hedefimiz, tüketici memnuniyetini geliştirmek”

Tüketici memnuniyetini geliştirmek için teknolojinin sunduğu imkanları elektrik şebekesine entegre ettiklerini vurgulayan Okuducu; “Hizmet bölgemizdeki tüketicilerimize batı standartlarının da üzerinde hizmet sunabilmek için özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hedefe ulaşmak için büyük yatırımlar yaparak teknolojiyle bütünleştirdiğimiz şebekemizin Türkiye ve dünyada takdir görmesi bizleri ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.

“Akıllı şebeke yönetimi oldukça başarılı”

Elektrik dağıtım sektöründe akıllı şebeke uygulamalarının Türkiye yapılanmasını yerinde görmek ve ülkelerindeki uygulamalarla kıyas yapabilmek için Türkiye’ye geldiklerini söyleyen Ningbo Sanxing Electric Şirketi Genel Müdürü Kai Yang, “Her şeyden önce misafirperverliklerinden ötürü VEDAŞ yetkililerine teşekkür ediyorum. Bizleri çok iyi ağırladılar ve çok verimli bir görüşme oldu. Geliştirilen PLC Sayaç Teknolojisi ile elektrik sayaçlarının uzaktan izlenmesi, anlık tüketimlerin tespit edilmesi ve uzaktan kesmeaçma işlemlerinin yapılması ve bunun geniş bir abone grubunda uygulanabilmesi önemli bir başarıdır. Heyetimdeki arkadaşlarım adına bizlere bu fırsatı sunan VEDAŞ yetkililerine teşekkürlerimi sunarım. Verimli bir görüşme sonrasında Türkiye’den güzel anılarla ayrılacağız” şeklinde konuştu.

VEDAŞ Tüketici Hizmetleri Grup Müdürü Fatih Talay ve VEDAŞ Akıllı Şebekeler Yöneticisi Yunus Çam da, görüşmeler sırasında Çinli heyete teknik bilgilendirmede bulundular.

Kaynak: http://www.haberturk.com/yerel-haberler/60421246-cinlilerden-vedasin-projesine-ilgi

VEDAŞ Tüketici Memnuniyeti İçin Toplandı
0,00
14.10.2018
00:00

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), “15. Koordinasyon Toplantısını” 12 ve 13 Ekim tarihlerinde Van’da bulunan şirket merkezinde gerçekleştirdi. 

VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol’un başkanlığında gerçekleşen toplantıya Dağıtım Direktörü Ali Aydın, Destek Hizmetler Direktörü Nilüfer Orkan Kılıç, Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, il ve grup müdürleri ile süreç yöneticileri katıldı.

2018 yılının ilk dokuz aylık dönemine ait gerçekleşmelerin değerlendirildiği toplantıda, tüketicilerine batı standardının da üzerinde hizmet vererek memnuniyetini artırmayı hedeflediklerini ifade eden VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol;

“Kaçak elektrik ile mücadele, işletme, yatırım, iş sağlığı ve güvenliği, kurumsal iletişim, teknolojik yatırımlar, tüketici memnuniyeti ve paydaş ilişkileri ile personel performansı gibi konuları değerlendirdiğimiz koordinasyon toplantımızda, tüm faaliyetlerimizi mercek altına alarak şirketimizin bir nevi röntgenini çektik. Ayrıca, elektrik şebekemizi kışın zorlu şartlarına hazırlamak için Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerimizde yapılan çalışmaları değerlendirerek, hizmet bölgemizin genelinde enerji arzında en ufak bir aksama yaşanmaması için alınan önlemleri istişare ettik ve kararlar aldık. Sonuç olarak; bölgemizde insanlarımızın memnuniyetini arttırmak için her türlü imkân ve kapasitemizle çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Kaynak: https://www.haberturk.com/van-haberleri/64000927-vedas-tuketici-memnuniyeti-icin-toplandi

VEDAŞ, Denetime Hazır
0,00
3.10.2018
00:00

VEDAŞ, Denetime Hazır

Düzenlemeye ve denetime tabi olarak faaliyetlerini sürdüren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (VEDAŞ), 2017 yılı faaliyetlerini Bakanlık adına denetlemek üzere gelen TEDAŞ heyeti, programlandığı şekilde denetim çalışmalarını başlattı.

Denetim sürecini başlatan TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu; “Elektrik kesintilerinin sayı ve sürelerini Avrupa ülkeleri seviyesine çekmek, ayrıca müşteri memnuniyetini ülkemiz genelinde artırmak en önemli hedefimizdir. TEDAŞ ve dağıtım şirketlerinin elbirliği ile çalışması sonucunda bu hedeflere çok kısa bir süre içerisinde ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

2017 yılına ait işletme ve yatırım gerçekleşmeleri, kaçak elektrik ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar, SCADA, PLC, OSOS, CBS, Çağrı Merkezi ve VEDAŞ’ın hizmet bölgesinde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında bilgilerin paylaşıldığı sunumun ardından görüşlerini dile getiren VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol; “Denetimler, temiz ve düzgün çalışan insanlar için bir ibra yöntemidir. Bu nedenle denetimin gerekliliğine yürekten inanıyorum. Genel müdürümüzün belirttiği hedeflere ulaşabilmek için VEDAŞ ailesi olarak tüm iyi niyetimiz ve gayretimizle çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Bu hedeflere ulaşılması için VEDAŞ ailesi olarak çalışmalarımızı sonraki süreçlerde de arttırarak sürdüreceğiz. TEDAŞ heyetini bölgemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

TEDAŞ yetkilileri ve VEDAŞ yöneticileri arasında denetime konu olan hususlar kapsamında görev dağılımı yapılmasının ardından denetim çalışmalarına fiilen başlandı.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/vedas-denetime-hazir-van-yerelhaber-3071199/

VEDAŞ'tan Muhtar Ziyareti
0,00
19.10.2018
00:00

VEDAŞ Heyeti Muhtarları Ziyaret Etti

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) yetkilileri, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında hizmet bölgesinde görev yapan muhtarları ziyaret etti. 

Ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, kamu hizmeti veren kurum ve kuruluşlar ile vatandaşlar arasında bağ kuran muhtarlık makamının önemine değindi. Okuducu, “Halkımızın tüm talep ve ihtiyaçlarını ilk elden iletebildiği muhtarlarımız, şirketimizin de önemli paydaşlarından ve çözüm ortaklarından biridir. Muhtarlık makamına verdiğimiz önem gereğince bizler de mahalle bazlı tüm çalışmalarımızın takvimini muhtarlarımızla paylaşmaktayız. Gerek saha çalışmalarında gerekse de sosyal sorumluluk çalışmalarımızda muhtarlarımızla mümkün olduğunca ortak hareket etmekteyiz. Muhtarlarımızın bizlere daha kolay ulaşabilmesi için çağrı merkezimizde muhtarlarımıza özel VIP hat kurduk. Ayrıca muhtarlarımız, tüm yöneticilerimize 7/24 rahatlıkla ulaşabilmektedir. Yatırım ve işletme planlamamızı oluştururken muhtarlarımızın talep ve görüşlerini de dikkate alıyoruz. 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle demokrasimizin çekirdeği olarak gördüğümüz tüm muhtarlarımızın gününü kutlar, yoğun ve yorucu geçen çalışmalarında kolaylıklar dilerim” dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkanı Azat Erdemir, VEDAŞ ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek; “Geçmiş dönemlere göre muhtarlara daha büyük önem verildiğini görmekteyiz. Muhtarlar olarak bölgemizin tüm sorunlarını ilk elden biliyor ve takibini yapıyoruz. Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde muhtarlarımız ile VEDAŞ yetkilileri koordineli bir şekilde çalışmaktadır. Bu çalışma disiplininin ilerleyen dönemlerde de aynı şekilde sürmesini diliyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: https://www.haberturk.com/van-haberleri/64100662-vedas-heyetinden-muhtarlara-ziyaret