X

X
Haberler

Vedaşla ilgili haberlere, duyurulara buradan ulaşabilirsiniz. Bütün haberleri ve duyuruları görmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ
0,00
15.5.2018
00:00

VEDAŞ'A SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), 24. Uluslararası ICCI Powered By POWER-GEN 2018” kapsamında düzenlenen ve enerji sektörünün Türkiye'deki en önemli etkinliklerinden biri sayılan "ICCI Enerji Ödülleri” kapsamında hizmet bölgesinde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle jüri özel ödülü aldı.

Daha önce Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde gerçekleşen 3. Ar-Ge Çalıştayı’nda “Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik İçin Önleyici Çalışmalar” alanında ödül alan VEDAŞ, hizmet bölgesinde gerçekleştirdiği başarılı sosyal sorumluluk çalışmaları nedeniyle bir ödül daha aldı. Özellikle köy ve mezra okullarındaki öğrencilere giyecek ve eğitim materyali desteği veren VEDAŞ, amatör sporlara yaptığı desteklerle de gündeme gelmektedir. Van’da düzenlenen “Dünya’nın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası” organizasyonun ana destekçisi olan VEDAŞ, bölge kültürünün tanıtılmasında da önemli rol oynadı. Ramazan ayında on binlerce kişinin iftar yaptığı etkinliklere destek verilmesi, meslek liselerine teknik malzeme yardımı yapılması, bölge ekonomisine katkı sağlayan alışveriş festivali etkinliklerine katkı sağlanması gibi birçok farklı alanda VEDAŞ’ın sosyal sorumluluk çalışması bulunmaktadır.

“Enerjimizi ülkemizin güzel insanlarından alıyoruz” 

VEDAŞ adına ödülü alan Dağıtım Direktörü Ali Aydın, hizmet bölgeleri genelinde sosyal sorumluluk projelerinde öncü olmayı ve referans alınacak projeler üretmeyi kendilerine ilke edindiklerini ifade ederek; “Hizmet bölgemizde sadece elektrik dağıtım hizmeti vermekle yetinmedik. Bölgemizin ve halkımızın sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız sosyal sorumluluk projeleri ürettik. Aldığımız bu ödül; köy, mezra ya da sınırın sıfır noktası demeden tüm içtenliğiyle çalışan ekibimizin emeğinin karşılığıdır. Gönüllü sosyal sorumluluk projelerimizi, ilke edindiğimiz insani değerlerin ışığında aynı kararlılık ve azimle sonraki süreçlerde de sürdüreceğiz” dedi.

Aydın, ödül takdimi sırasında kendisine sorulan “Enerjinizi nerden alıyorsunuz?” sorusuna ise, “Biz enerjimizi ülkemizden ve ülkemizin güzel insanlarından alıyoruz” cevabını vermesi salonda bulunan katılımcılar tarafından alkışlandı.

Kaynak: http://www.vansesigazetesi.com/haber-sosyal-sorumluluk-odulu-vedas-a-54620.html

 

VEDAŞ Seçime Hazır
0,00
28.3.2019
00:00

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde elektrik arzında aksaklık yaşanmaması için çalışmalarını tamamladı.

VEDAŞ, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde elektrik arzında aksaklık yaşanmaması için çalışmalarını tamamladı.

Vangölü EDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu: “Sorumluluk bölgemizde bulunan; Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri illerinde seçim sürecinde ve sonrasında enerji arzında aksaklık yaşanmaması için gerekli tedbirlerimizi aldık. Seçim sürecinde enerji kesintisi olmaması, olması durumunda da enerji akışının anında sağlanması ve sürecin koordinasyonunun yapılması için Genel Müdürümüz Sami Kovancı başkanlığında Kriz Eylem Masası oluşturduk. İl ve ilçe seçim kurullarının jeneratörlerini kontrol ederek jeneratörü olmayan seçim kurullarına mobil jeneratör takviyesinde bulunduk. Olası arızalara anında müdahale edebilmek için 24 saat nöbet tutacak ekipler oluşturduk. Ana güzergâh, cadde ve sokak aydınlatma tesislerimizin genel kontrolünü tamamladık” dedi. 

“850 personel ve 325 araçla görev başındayız” 

Seçim süresince 850 personel ve 325 araçla görev yapacaklarını belirten Okuducu; “Arıza Onarım Bakım ve Çağrı Merkezi çalışanlarımız zorunlu izinler haricinde seçim günü görevinin başında bulunacaktır. Yatırım çalışmalarımız kapsamında gerçekleştirdiğimiz planlı elektrik kesintileri seçim sürecinde yapılmayacaktır. Ayrıca; TEDAŞ Genel Müdürlüğü, Valilikler, Kaymakamlıklar ve seçim kurullarımız başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile seçim süresince iletişim halinde olup anlık bilgilendirme yapacağız.” diye konuştu. 
“Çağrı merkezi 7/24 göreve hazır” 

Seçim sürecinde de tüketicilerin VEDAŞ’a kolaylıkla ulaşabilmesi için iletişim kanallarının 7/24 açık olacağını dile getiren Okuducu; “186 Çağrı Merkezi, 0 538 655 28 28 numaralı whatsapp ihbar hattı, info@vedas.com.tr e-posta, sosyal medya ve canlı chat iletişim kanallarımızdan tüketicilerimiz Şirketimize rahatlıkla ulaşıp taleplerini iletebilirler.” ifadesinde bulundu.

Kaynak: http://www.wanhaber.com/vedas-secime-hazir-240711h.htm

 

 

At Sırtında Seçim Mesaisi
0,00
1.4.2019
00:00

VEDAŞ ekiplerinin at sırtında seçim mesaisi

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri, seçim gününde de enerji arzında aksaklık yaşanmaması için yoğun çaba sarf etti.

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri, seçim gününde de enerji arzında aksaklık yaşanmaması için yoğun çaba sarf etti. 
Seçim günü, özellikle kırsal bölgelerde etkili olan kar yağışı ve fırtınalı olumsuz hava şartları nedeniyle ulaşıma kapalı olan bölgelere at sırtında ulaşan VEDAŞ ekipleri, enerji sürekliliğini sağlamak için bütün imkânları zorladı. Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri illerinde seçim sürecinde ve sonrasında enerji arzında aksaklık yaşanmaması için özveriyle çalıştıklarını belirten VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, “Aldığımız tedbirler sonucunda seçim süresince bölgemizde enerji arzında herhangi bir aksaklık yaşanmamıştır. Olumsuz hava şartları nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde oluşan kısa süreli arızalara da ekiplerimiz anında müdahale ederek, enerji akışını sağlamıştır. Ancak bazı yerleşim yerlerinin yolları kar nedeniyle kapandığı için ekiplerimiz bu bölgelere at sırtında giderek gerekli onarım çalışmalarını gerçekleştirdi. VEDAŞ ailesi olarak seçim gününde enerji arzında aksaklık yaşanmaması için büyük bir motivasyon ve özveriyle görev yaptık” dedi. 

Kaynak: https://www.haberturk.com/van-haberleri/68023108-vedas-ekiplerinin-at-sirtinda-secim-mesaisi

Aydınlatma Çalışmaları Devam Ediyor
0,00
19.3.2019
00:00

VEDAŞ, Aydınlatma Çalışmalarına Devam Ediyor

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Van-Erciş karayolunda orta refüj aydınlatma çalışması yaptı.

VEDAŞ Van İl Müdürlüğü’ne bağlı aydınlatma ekipleri tarafından yapılan çalışma ile Cezaevi mevkiinden Erciş yönüne yaklaşık 17 kilometrelik orta refüje aydınlatma direği dikildi. 580 adet galvanizli aydınlatma direğinin kullanıldığı çalışma, yaklaşık 2 Milyon TL’ye mal oldu.

Daha öncesinde bölünmüş karayolu olmadığı için aydınlatma çalışması yapamadıklarını ifade eden VEDAŞ Van İl Müdürü Beytullah ÖZBAYRAM; “Şehrin kuzey girişinde Karayolları tarafından orta refüj yapım çalışması tamamlandıktan sonra bizim ekiplerimiz de aydınlatma çalışmalarına başladı. Van-Erciş karayolunda aydınlatmaya uygun bölümlerde yaklaşık 17 kilometre aydınlatma çalışmasını tamamladık. Yaklaşık 2 Milyon TL’ye mal olan orta refüj aydınlatma çalışması ile birlikte Van’ımızın kuzey girişi ışıl ışıl hale geldi. Orta refüjleri tamamlanan mücavir alanlardaki aydınlatma tesisi çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

“2018 YILINDA SOKAK AYDINLATMASI İÇİN 4 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI”

Şehir merkezi ve kırsal bölgelerde de aydınlatma çalışmalarına ağırlık verdiklerini ifade eden ÖZBAYRAM; “Merkez ve kırsal bölgelerdeki aydınlatma çalışmalarımız için özel ekip kurduk. Muhtarlarımızla koordineli bir şekilde aydınlatma çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 2018 yılı yatırımlarımız kapsamında 1.018 adet galvanizli aydınlatma direğinin montajını yaparak toplam 34 km aydınlatma çalışması gerçekleştirdik. 2018 yılında aydınlatma çalışmalarına 4 Milyon TL harcama yaptık.” diye konuştu.

Kaynak: https://www.superhaber.tv/vedas-aydinlatma-calismalarina-devam-ediyor-haber-183958

 

 

VEDAŞ, Meleklere Kanat Oldu
0,00
21.12.2018
00:00

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş (VEDAŞ), Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar Futbol 1. Ligi’nde mücadele eden Hakkari Spor Kadın Gücü Futbol Takımına sponsor oldu. 

Halk arasında “Dağ Kentin Futbol Melekleri” olarak nitelendirilen futbol takımı ile imzalanan sponsorluk anlaşması sırasında konuşan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, “Takımımız alt liglerde mücadele ederken de kendilerine inanmış ve sponsor olmuştuk. Şimdi kadınlar futbolunun en üst ligine çıkma başarısını gösterdiler. Onları yürekten kutluyor, başarılarıyla hem VEDAŞ ailesi olarak hem de bölge halkı olarak gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Sadece futbol olarak düşünmemek gerekiyor. Takımdaki oyuncuların tamamına yakını üniversitelerin beden eğitimi bölümünden mezun oldular. Bu anlamda kız çocuklarımıza da rol model oldular. Ablaları gibi sporcu olmak isteyen ve takımın alt yapılarına kayıt yaptıran kız çocuklarımız yetişiyor. Başarılı sporcularımız milli takıma kadar yükseliyor. İmkan verildiğinde kadınlarımızın her konuda başarılı olabileceğinin de en güzel kanıtı olan futbol takımımıza başarılar dilerim” dedi. 

“Artık maçlarımıza odaklanabileceğiz” 

Hakkari Spor Kadın Gücü Futbol Takımı Teknik Direktörü Cemile Timur ise, “Takımımız alt liglerdeyken de maddi ve manevi destekleri ile yanımızda olan VEDAŞ ailesine teşekkür ederim. Geçen sene yaşadığımız şampiyonlukta da VEDAŞ’ın desteğini hissetmiştik. Bu sene ligimiz oldukça zor, köklü takımlarla mücadele ediyoruz. Maddi sorunlarla meşgul olup sahaya odaklanamadığımız zamanlarımız oldu. Ancak VEDAŞ’ın desteği sayesinde artık sadece maçlara yoğunlaşıyoruz. Biz azimliyiz, hırslıyız, sadece futbol için değil bizleri örnek alan kız çocuklarına karşı sorumluluğumuz gereği en iyisini yapmak için var gücümüzle sahadayız. İç saha maçlarımızda bizleri yalnız bırakmayan, tribünleri tıklım tıklım dolduran değerli Hakkari halkına ve takımımıza sahip çıkan VEDAŞ ailesine teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: http://www.wanhaber.com/vedas-meleklere-kanat-oldu-237872h.htm

Kadın Futbolculara 8 Mart Sürprizi
0,00
8.3.2019
00:00

VEDAŞ’tan kadın futbolculara ‘8 Mart’ Sürprizi

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), TFF Kadın Futbol 1. Ligi'nde mücadele eden Hakkâri Gücü Kadın Futbol Takımını ziyaret ederek, oyuncuların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Kadın futbolunun en üst ligine çıkma başarısı gösteren ve halk tarafından "Dağ Kentin Futbol Melekleri" olarak nitelendirilen Hakkâri Gücü Kadın Futbol Takımı, hafta sonu oynayacağı Vatanspor müsabakası için antrenman yaparken, VEDAŞ yetkililerinin sürprizi karşısında şaşkına döndü. VEDAŞ Hakkâri İl Müdürü İsmail Özdemir ve beraberindeki yöneticiler, antrenman sahasına gelerek oyuncuların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü çiçeklerle kutladı.

Kadın futbolcuların Hakkâri için gurur kaynağı olduğunu ifade eden Özdemir, "Hakkâri halkı olarak meleklerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Milli takıma oyuncu gönderecek kadar profesyonelce çalışan bir ekibimiz var. Destek verildiğinde kadınlarımızın ne kadar başarılı olabileceğine güzel bir örnek olan "Dağ Kentin Futbol Melekleri'nin ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım" dedi.

Hakkâri Gücü Kadın Futbol Takımı Antrenörü Cemile Timur ise; "Antrenman sırasında takıma sürpriz yapıp günümüzü kutlayan VEDAŞ ailesine teşekkür ederim. Bizim için çok büyük moral oldu. Bugüne kadar desteğini bir an olsun bizlerden esirgemeyen başta Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ederim" diye konuştu.

Ziyaret sonrasında futbolcuların antrenmanlarını izleyen VEDAŞ yetkilileri, tezahürat yaparak kadın futbolculara moral verdi.

Kaynak:https://www.bolgegundem.com/vedastan-kadin-futbolculara-8-mart-surprizi-765163h.htm