X
Haberler

Vedaşla ilgili haberlere, duyurulara buradan ulaşabilirsiniz. Bütün haberleri ve duyuruları görmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

17 Milyon TL'lik Yatırım
0,00
25.7.2019
00:00

VEDAŞ’tan 17 milyon TL’lik yatırım

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Van’ın Gevaş ilçesinin elektrik altyapısını güçlendirmek amacıyla 17 milyon TL yatırım yaptı. VEDAŞ’ın çalışmalarına teşekkür eden Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, VEDAŞ yöneticilerine plaket verdi.

Gevaş ilçesinin elektrik altyapısını güçlendirmek ve enerji sürekliliğini sağlamak için VEDAŞ ekiplerinin özverili bir şekilde görev yaptığını ifade eden Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, “VEDAŞ ailesine ilçemizin enerji altyapısını güçlendirmek için yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ederim. Uyum içerisinde işbirliği yaparak güzel bir çalışmayı tamamladık. Çalışmaların tamamlandığı bölgelerdeki muhtarlarımızdan ve vatandaşlarımızdan da çok olumlu geri dönüşler aldık. Emek, gayret ve iyi niyetleri için kendilerine teşekkürlerimizin bir ifadesi olan plaket takdim ettik” dedi. 

 Akıllı sayaç projesinin pilot bölgesi olan Gevaş’ın kayıp ve kaçak elektrik oranın Türkiye ortalamasının altında olduğunu ifade eden VEDAŞ Van İl Müdürü Beytullah Özbayram ise, “Kayıp ve kaçak oranlarının düşük olduğu bölgelerde yapılan yatırımlarımız da uzun ömürlü oluyor. Van’ımızın önemli turizm merkezlerini içinde barındıran Gevaş ilçemizin enerji altyapısını güçlendirmek amacıyla son bir yılda 17 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımlar kapsamında elektrik dağıtım şebekemizi ve elektrik nakil hatlarımızı yeniledik. Yeni yapılan bu hatlarımızda beton direkler tesis ettik. Yine hatların tamamında izoleli (alpek) kablo kullandık. Böylece kış mevsiminde şebekemizde yaşanan arızaları da minimize etmiş olacağız. Yapılan çalışmalarımızın başkanımız tarafından da takdir edilmesi bizleri oldukça mutlu etti. Kendilerine bu nazik davranışından ötürü teşekkür ederim” diye konuştu. 

Gevaş ilçesinde gerçekleşen yatırımlar nedeniyle Belediye Başkanı Sezer tarafından; VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, VEDAŞ Van İl Müdürü Beytullah Özbayram, VEDAŞ Yatırım İl Müdürü Fırat Keskin ve Gevaş İlçe Şefi Cihan Alkan’a plaket verildi.

Kaynak: http://www.wanhaber.com/vedastan-17-milyon-tllik-yatirim-244865h.htm

Yatırım Çalışmaları Devam Ediyor
0,00
26.7.2019
00:00

VEDAŞ Yatırım Çalışmalarına Devam Ediyor

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), enerji altyapısını güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği yatırım çalışmalarına devam ediyor.

Tüketicilerine en iyi hizmeti sunabilmek için yatırım çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ifade eden VEDAŞ Van İl Müdürü Beytullah Özbayram; “İpekyolu karayolu üzerinde bulunan ekonomik ömrünü yitirmiş eski beton direklerin yerine yeni galvanizli direkler diktik. Yine bu mevkide birçok noktadan zarar görmüş yer altı şebekesinin yerine yeni yer altı aydınlatma şebekesi tesis ettik. Karayolları tarafından yapılan refüj düzenlemesi çalışmasıyla eş zamanlı yaptığımız bu çalışma, aynı zamanda kurumlar arası koordinasyona da güzel bir örnek oldu. Bu sayede kamunun ekonomik kaynaklarını daha verimli bir şekilde kullanmış olduk” dedi. 

“2018 yılında sokak aydınlatmasına 4 milyon TL’lik yatırım” 

Merkez ve kırsal bölgelerdeki aydınlatma çalışmaları için özel ekip kurduklarını belirten Özbayram, “Şehrimizi daha aydınlık hale getirmek amacıyla 2018 yılı yatırımlarımız kapsamında bin 18 adet galvanizli aydınlatma direğinin montajını yaptık. Sadece 2018 yılında aydınlatma çalışmalarına 4 milyon TL harcama yaptık” diye konuştu. 

Kaynak: https://www.prestijgazetesi.com/haber-vedas-tan-yatirim-calismalari-15381.html

VEDAŞ'a Hizmet Ödülü
0,00
24.7.2019
00:00

VEDAŞ'IN ÇALIŞMALARINA JANDARMADAN ÖDÜL

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş’nin (VEDAŞ) çalışmaları, Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından takdir belgesiyle ödüllendirildi.

VEDAŞ Şirket Müdürlüğünde gerçekleşen programda kısa bir konuşma yapan Van İl Jandarma Komutanlığı’ndan Yarbay Aydın Eroğlu “Komutanlığımız ve bağlı birliklerimizin elektrik sistemlerinde meydana gelen arızaların giderilmesi ve teknik destek taleplerinin karşılanmasında kurumlar arası işbirliğine örnek teşkil eden katkılarından dolayı VEDAŞ’a teşekkür ederim” dedi. 

Çalışmalarının ödüllendirilmesinin motivasyonlarını daha da artırdığını ifade eden VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu; “Kurumlar arası işbirliği, ülke kaynaklarının da verimli kullanılması anlamına gelmektedir. Şirketimiz, bu amaçla paydaş yelpazesini mümkün olduğu kadar geniş tutmaktadır. Yapılan çalışmaların takdir görmesi de tabi ki bizleri hem mutlu ediyor hem de motivasyonumuzu artırıyor. Bu vesileyle Mehmetçiğimizin Şirketimize vermiş olduğu desteğe de değinmek isterim. Özellikle kış mevsiminde arıza onarım ve bakım ekiplerimize destek veren Mehmetçiğimize, Sayın Komutanımızın şahsında teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu. 

VEDAŞ Şirket Müdürlüğünde gerçekleşen ödül takdiminde VEDAŞ Dağıtım Sistemleri Direktörü Ali Aydın ve VEDAŞ Destek Hizmetler Direktörü Nilüfer Orkan Kılıç hazır bulundu. 

Kaynak: 
http://www.sehrivangazetesi.com/guncel/vedasin-calismalarina-jandarmadan-odul-h59761.html

 

 

VEDAŞ Muhtar Toplantılarına Devam Ediyor
0,00
17.7.2019
00:00

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Muş İl Müdürü Eşref Şentürk, Muş Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek merkez, ilçe ve köy muhtarlarıyla toplantı yaptı.

Muş genelinde VEDAŞ´ın yaptığı çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi veren Şentürk, “Yeni seçilen muhtarlarımızı bu vesileyle tebrik ediyor, bu zorlu görevde kendilerine başarılar diliyorum. Muhtarlarımız, halkla buluşma noktasında bizlerin en önemli paydaşıdır. Bu nedenle; muhtarlarımızın tamamını 186 Çağrı Merkezimizin VIP hattına tanımladık. Bu sayede muhtarlarımız, 186 numaralı Çağrı Merkezimizi aradıklarında direkt kendilerine hizmet verecek müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilecektir. Şirketimiz, Muş merkez, ilçeler ve bağlı köylerde enerji alt yapısını güçlendirmek için yatırım, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bu çalışmalarımız sırasında bizlere eşlik eden, destek veren muhtarlarımıza teşekkür ederim” dedi.

“VEDAŞ İle İyi İlişkiler Geliştirdik”

Göreve başladığı günden bu yana VEDAŞ ile iyi ilişkiler geliştirdiklerini ifade eden Muş Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Süme ise, “Ziyaretimize gelerek bizleri dinleyen İl Müdürümüz Eşref Şentürk´e teşekkür ederim. Vatandaşlarımız, yaşadıkları sorunları ilk olarak muhtarlarımıza iletmektedir. Bu anlamda kurumlarımız ile muhtarlarımız arasındaki iletişim kolaylığı birçok sorunun büyümeden çözülmesine neden olmaktadır. VEDAŞ´ın bizlere sağladığı iletişim kolaylığından ötürü kendilerine teşekkür ederim. Muhtarlar olarak bizler de VEDAŞ´ın çalışmalarına bugüne kadar olduğu gibi sonraki süreçlerde de destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: http://www.30nisan.com/haber/senturk-muhtarlarla-bulustu--30997.html

 

Doğal Yaşam Hassasiyeti
0,00
4.7.2019
00:00

VEDAŞ'tan Doğal Yaşam Hassasiyeti

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) merkez ve köylerde yapılan çalışmalarda kuşların zarar görmemesi için kuşkonmaz ve izolasyon uygulaması yapıyor

Muş, Van, Bitlis ve Hakkari illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), bakım, onarım ve yatırım çalışmalarını sürdürürken doğal yaşamın korunabilmesi önem veriyor

VEDAŞ Muş İl Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen çalışma ile özellikle kuşların yoğun olduğu bölgelerdeki elektrik şebekesinde kuşkonmaz montajı ve izolasyon çalışması yapıldı.
Merkez, ilçe ve bağlı köylerde elektrik altyapısını güçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini ifade eden VEDAŞ Muş İl Müdürü Eşref Şentürk; “Hizmet kalitemizi artırarak tüketici memnuniyetini geliştirmek için bakım, onarım ve yatırım çalışmalarımızı plan ve programlarımız çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Şirket faaliyetlerimizi sürdürürken doğal yaşamın zarar görmemesi için de kurumsal sorumluluk politikamız çerçevesinde gerekli özen ve hassasiyeti göstermekteyiz. Bu kapsamda özellikle kuşların yoğun olduğu bölgelerdeki hatlarımızda izolasyon ve kuşkonmaz montajı çalışmalarımız devam ediyor. Yaptığımız bu çalışma ile kuşların şebekemize temas ederek ölmesini büyük oranda engellemiş olduk” dedi.
 

Kaynak: http://www.musmanset.com/gundem/vedastan-kuskonmaz-ve-izolasyon-uygulamasi-h18695.html

 

Kaybolan Parasını Abone Bilgilerini Güncellemesi Sayesinde Buldu
0,00
1.7.2019
00:00

Kaybolan parasını abone bilgilerini güncellemesi sayesinde buldu

Van’da emekli maaşını aldıktan sonra kaybeden vatandaşın parasını yolda bulan Yusuf Eztaş, VEDAŞ 186 Çağrı Merkezinin desteğiyle dedektif gibi iz sürerek paranın sahibini buldu.

PTT İskele Şubesi önünde bir miktar para bulan Yusuf Eztaş isimli vatandaş, paranın içerisinde elektrik faturası olduğunu fark etti. Vangölü EDAŞ 186 Çağrı Merkezini arayarak olayı anlatan duyarlı vatandaş, parayı düşüren kişiye bilgi verilmesini istedi. Çağrıyı karşılayan müşteri temsilcisi, faturanın üzerindeki tesisat numarasından abone sahibine ulaşarak kaybettikleri paranın bulunduğu bilgisini verdi. Sonrasında tarafların VEDAŞ Şirket Müdürlüğünde buluşmasıyla kaybolan para sahibine teslim edilmiş oldu. 

Emekli maaşını çektikten sonra elektrik faturasını ödediğini ve o sırada da parasını düşürdüğünü ifade eden Halit Demiralp, “Allah Yusuf Bey’den razı olsun. Emekli maaşımı kaybettiğimi anladığım an çok üzüldüm. Ancak kısa süre sonra VEDAŞ 186 Çağrı Merkezinden beni aradıklarında üzüntüm yerini sevince bıraktı. Dürüst insanların varlığı hayata olan inancımızı artırıyor. Yusuf Bey’e ve VEDAŞ çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Özalp ilçesinde manav olarak çalıştığını ifade eden Yusuf Eztaş ise, “Yaptığım davranışın normal olduğunu düşünüyorum. Bir başkasının alın terini kazanç olarak göremezdim. Parayı bulduğumda içerisinde yer alan elektrik faturasını fark ettim. Hemen 186 Çağrı Merkezini aradım. 186 Çağrı Merkezinin yardımıyla kısa sürede parayı gerçek sahibine iade ettim” diye konuştu. 

VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu ise, Yusuf Eztaş’ı dürüstlüğünden ötürü kutladığını söyleyerek, “Parasını kaybeden emekli Halit amcamızın da müşteri bilgi sistemimizdeki abone bilgilerinin güncel olması, paranın kısa sürede kendisine teslim edilmesinde önemli bir etken oldu. Vatandaşlarımız, 186 Çağrı Merkezimiz ya da diğer iletişim kanallarımızdan abone bilgilerini, telefon numaralarını rahatlıkla güncelleyebilirler. Yusuf Bey’e gösterdiği dürüst ve örnek davranışından ötürü tekrar teşekkür ederim” ifadesinde bulundu. 

Taraflar, daha sonra 186 Çağrı Merkezini ziyaret ederek çağrıyı karşılayan ve paranın sahibine kısa sürede teslim edilmesinde rol oynayan müşteri temsilcisi Nurten Demir ve Çağrı Merkezi Yöneticisi Sami Kaya’yı ziyaret etti. 

Kaynak: http://www.vansesigazetesi.com/haber-kaybolan-parasini-abone-bilgilerini-guncellemesi-sayesinde-buldu-67060.html

Çağrı Merkezi Ödüllendirildi
0,00
21.6.2019
00:00

VEDAŞ’ın Çağrı Merkezi Çalışanları Ödüllendirildi

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde iki milyonu aşkın nüfusa elektrik dağıtım hizmeti veren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), yüksek performans gösteren çağrı merkezi çalışanlarını ödüllendirdi.

Kolay ulaşılabilir olmayı, hizmet kalitesini daha da artırarak tüketici memnuniyetini geliştirmeyi çok önemsediklerini ifade eden VEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Koordinatörü Sami Kovancı, “Tüketicilerimizin şirketimize kolaylıkla ulaşabilmesi için iletişim kanallarımızı artırdık. 186 Çağrı Merkezi, sosyal medya hesaplarımız, whatsapp iletişim hattı, canlı sohbet, youtube, eposta gibi iletişim mecralarımızdan tüketicilerimiz şirketimize 7/24 rahatlıkla ulaşabilmektedir. Tüketicilerimizle olan iletişimimizi güçlü kılan başarılı çağrı merkezi personellerimizi ödüllendirerek motivasyonlarını daha da artırmayı hedefledik. Tüketici memnuniyetini ve hizmet kalitemizi artıran çağrı merkezi personelimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Gösterdikleri yüksek performans nedeniyle birinci seçilen çağrı merkezi çalışanları; altın ve dört günlük gezi ile ödüllendirilirken, dereceye giren çalışanlara teşekkür belgesi, gezi ve VEDAŞ yöneticileri ile akşam yemeğiyle ödüllendirildi.

Kaynak: https://www.haberturk.com/van-haberleri/69951724-vedasin-cagri-merkezi-calisanlari-odullendirildi

VEDAŞ Bayrama Hazır
0,00
1.6.2019
00:00

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde 2 Milyonu aşkın nüfusa hizmet veren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Ramazan Bayramı’nda da kaliteli ve kesintisiz enerji arzında aksama yaşanmaması için hazırlıklarını tamamladı. 

Vatandaşların mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu; “Her zaman olduğu gibi bayram süresince de enerji sürekliliğini kesintisiz sağlamak amacıyla güçlü teknolojik altyapımız, 325 adet araç ve 950 personelimiz ile hizmet bölgemizin tamamında görevimizin başında olacağız. Türkiye’nin en büyük akıllı elektrik dağıtım şebekesini yöneten PLCOSOS Merkezimiz ve elektrik şebekesini dijital ortamda izlediğimiz SCADA Merkezimiz ile bayram boyunca 7 / 24 çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca enerji alt yapısını güçlendirmek ve yeni tesislerin devreye alınması için zorunlu olarak gerçekleştirdiğimiz planlı bakımlara da bayramda ara vereceğiz” dedi.

TÜM İLETİŞİM KANALLARI 7 / 24 HİZMET VERECEK

Okuducu, “Bayram boyunca tüketicilerimizin Şirketimize rahatlıkla ulaşabilmesi için 186 Çağrı Merkezi, 0 538 655 28 28 numaralı whatsapp ihbar hattı, info@vedas.com.tr e-posta, sosyal medya ve canlı chat iletişim kanallarımız tüketicilerimize kesintisiz olarak hizmet verecektir” bilgilendirmesinde bulundu.
Ramazan Bayramı kapsamında aldıkları tedbirlere ilişkin açıklamalarını tamamlayan Okuducu; “VEDAŞ ailesi olarak Ramazan Bayramının milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni eder, halkımızın bayramını kutlarım” diye konuştu.

Kaynak: http://vanolay.com/haber/15176/vedastan-bayram-mesaisi.html

 

Vedaş Ekiplerinin Ramazan Mesaisi
0,00
30.5.2019
00:00

Oruçlarını bazen direk dibinde bazen de dağın başında açıyorlar.

Bitlis'te Vangölü Elektrik Dağıtım (VEDAŞ) ekipleri, ramazan ayında da vatandaşların karanlıkta kalmaması için yoğun mesai yapıyor.

Bitlis'in zorlu arazi şartlarında gece gündüz kilometrelerce yol katederek arızalara müdahale eden ekipler, iftarlarını da arazide kurdukları sofralarda yapıyor. Ekipler, işleri uzun sürdüğünde çoğu zaman sahurlarını da arazide yapmak zorunda kalıyor.

VEDAŞ arıza koordinatörü mühendis Samet Tan, 165 personel ve 25 araçla 7 gün 24 saat hizmet verdiklerini söyledi.

"Bazen dere kenarında, bazen dağın başında iftarımızı açıyoruz"

Çalışmalarını özel günlerde de aynı titizlikle sürdürdüklerini anlatan Tan, şöyle konuştu:

"Ne zaman bir arıza ihbarı gelirse ekip hemen müdahale için yola çıkıyor. Yaklaşık bir saat önce arıza ihbarı düştü. Bizler arızaya müdahale ettiğimizden dolayı iftarı bu köyde yapmak zorunda kaldık. Arızaya çıktığımızda eğer iftarı arıza mahallinde yapacak kadar uzun sürecekse personelimize kumanya veriyoruz. Bulunduğumuz yerlerde halk da bu konuda bizlere yardımcı oluyor. Bugün de iftarımızı ekmek, domates ve peynirle açtık. Bazen bir dere kenarında, bazen dağın başında, bazen de direğin dibinde soframızı kurup iftarımızı açıyoruz."

Elektrik arıza ekibinden Ömer Gürcan ise VEDAŞ'ta yaklaşık 2 yıldır çalıştığını belirterek, "Vatandaşlara hizmet için kırsalda çalışıyoruz. Kar, yağmur, fırtına, ramazan ne olursa olsun hizmet için engel tanımıyoruz. Sadece iftar değil bazen sahurumuzu da dışarıda yapıyoruz" dedi.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/oruclarini-bazen-direk-dibinde-bazen-de-dagin-basinda-aciyorlar-417613.html

 

VEDAŞ'tan 10 Bin Kişiye İftar
0,00
30.5.2019
00:00

VEDAŞ, 10 bin vatandaşla iftarda buluştu.

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri’de kurulan iftar sofralarında vatandaşlarla buluşarak 10 bin kişiye iftar verdi.

Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdikleri halk iftarının VEDAŞ’ın geleneği haline geldiğini ifade eden Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, “Ramazan ayı süresince hizmet bölgemizde yer Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri illeri ile ilçelerimizde kurulan iftar sofralarında vatandaşlarımızla bir araya gelerek birlikte oruç açtık. VEDAŞ ailesinin güzel bir geleneği olan halk iftar sofralarında bu yıl 10 bini aşkın vatandaşımızı misafir ederek halkımızla birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadık. Vatandaşlarımızın yanı sıra kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlarımız da iftar sofralarımıza katılarak toplumsal kaynaşmaya vesile oldular. İftar sofralarımıza ilgi gösterip misafir olan halkımıza teşekkür ederim.” dedi.

OKUDUCU’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Ramazan ayı boyunca toplumun geneline hakim olan dayanışma ve birliktelik ruhunun devam etmesini dileyen Okuducu, “Artık sonlarına geldiğimiz bu mübarek ayın tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Bu vesileyle de yaklaşan Ramazan Bayramı’nın birliğimizi, kardeşliğimizi ve toplumsal enerjimizi daha da artırmasını temenni eder tüm halkımızın bayramını kutlarım” diye konuştu.

Kaynak: http://www.sehrivangazetesi.com/guncel/vedas-10-bin-vatandasla-iftarda-bulustu-h58455.html