X

DUYURU

05.12.2019 tarihinde çeşitli basın yayın mecralarında yer alan, Şirketimize bağlı kaçak elektrik ile mücadele ekiplerinin sabah saat 05:30 sıralarında Yüksekova İlçesi Dilekli Köyü’ne yüzleri maskeli olarak baskın yaptığı ve bu baskın sırasında bir vatandaşımızın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği haberine ilişkin Hakkari Valiliği kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ve kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Hakkâri Valiliği’nin yaptığı açıklamada belirtildiği üzere ekiplerimiz mesai saatleri içerisinde rutin görevlerini yapmak üzere Dilekli Köyü’ne gitmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşımız ile ekiplerimiz kesinlikle karşılaşmamıştır. Haberde kurgulandığı gibi maskeli ekiplerin şafak saatlerinde baskın yapması gibi bir uygulamamız kesinlikle söz konusu değildir.

Konuya ilişkin olarak Hakkari Valiliği’nin açıklamasını siz değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız: http://hakkari.gov.tr/yuksekova-ilcesinde-hayatini-kaybeden-vatandasimizla-ilgili-basin-aciklamasi

X

Vizyonumuz

Türkerler Grubunun, 1993 yılından beri biriktirdiği tecrübelerinden güç alarak, Bölgesel yapısı itibariyle Türkiye’nin elektrik enerjisi sektörünün ve genel piyasa ve tarife yapısının belirleyicilerinden biri olan Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş’ yi sektördeki değişim ve gelişimleri de dikkate alarak Türkiye’de liderliğe ve dünya şirketleri seviyesine taşımak, bölgenin enerji kalitesini arttırarak dünya standartlarında enerji dağıtımı yapmak için çalışan, pazara yön veren, sektörde belirleyici aktör olmanın yanı sıra Dünya piyasalarında da yerini alarak komşu ülkelerle enerji ticareti ve enerji akışını sağlamak.

Misyonumuz

Başarının; dürüstlük, vizyonerlik, kararlılık, çalışkanlık ve cesur olmakla yakalanacağı inancıyla, Elektrik Dağıtım Sisteminde, bölgemizde sağlayacak olduğumuz kesintisiz ve kaliteli hizmeti ile bölgemize katacağımız değeri sürekli arttırmak ve sektöründe tüm teknolojik gelişmeleri takip ederek, ana ilkemiz olan kaliteli hizmet anlayışımızı, müşteri memnuniyeti, insan ve çevre bilinci ile iş ve işçi sağlığı ve güvenliğini ön planda tutarak çağdaş teknolojileri de kullanıp sürekli hale getirmektir.